Exhibitions where tennis is back in June: all the results

partager

ATP and WTA Tours are suspended until July 31, but live tennis is back at numerous unofficial tournaments. This page gathers all tennis results involving professional players at exhibitions.

Ultimate Tennis Showdown, Austrian Pro Series, Livescore Cup, Adria Tour, Schroders Battle of the Brits, Thiem 7, Credit One Bank Invitational, Berlin Invitational, TopNotch Match Play 120: plenty of exhibitions are scheduled in June, bringing live tennis back and featuring many of the top players. Here are the results!

Ultimate Tennis Showdown

The name: Ultimate Tennis Showdown

The concept: 10 male players are in one group. Every player will face all nine other competitors before entering the final rounds. The last day, the four better players will play semi-finals and final. 

Who: Dominic Thiem (No 3), Stefanos Tsitsipas (No 6), Matteo Berrettini (No 8), David Goffin (No 10), Benoit Paire (No 22), Richard Gasquet (No 50), Feliciano Lopez (No 56), Corentin Moutet (No 75), Alexei Popyrin (No 103), Dustin Brown (No 239).

Where: Mouratoglou Tennis Academy, Sophia Antipolis

When: June 13 – July 12

Day 6, June 29, 2020

Gasquet beats Moutet 18-5, 14-15, 12-11, 17-8
Thiem beats Berrettini 11-14, 17-11, 18-13, 13-12
Goffin beats Benchetrit 14-16, 20-12, 14-10, 20-8
Lopez beats Paire 15-17, 22-11, 9-7, 24-14
Tsitsipas beats Popyrin, 17-12, 20-9, 19-8, 15-16

Day 5, June 28, 2020

Moutet beat Brown, 18-10, 13-10, 20-10, 18-8
Popyrin beats Paire, 19-10, 17-13, 22-11, 18-16
Berrettini beats Gasquet13-12, 21-11, 12-11, 16-14
Tsitsipas beats Lopez, 13-16, 14-16, 13-12, 16-11, 2-0
Thiem beats Goffin 15-10, 16-10, 13-10, 14-16

Day 4, June 21, 2020

Moutet beat Popyrin 14-8, 14-12, 17-14, 14-11
Berrettini beat Paire 18-11, 14-12, 14-12, 18-14
Gasquet beat Brown 23-10, 20-5, 18-13, 18-10
Goffin beat Lopez 13-14, 17-11, 14-11, 10-19, 2-1
Thiem beat Tsitsipas 15-12, 11-13, 16-13, 14-13

Day 3, June 20, 2020

Paire beat Moutet 11-17, 17-12, 15-14, 14-13
Goffin beat Popyrin 20-9, 21-6, 13-11, 15-10
Tsitsipas beat Brown 12-14, 18-13, 16-11, 15-10
Lopez beat Berrettini 14-12, 14-8, 12-11, 16-13
Gasquet beat Thiem 16-10, 15-12, 16-12, 14-17

Day 2, June 15, 2020

Benchetrit beat Pouille 16-11, 11-14, 12-14, 15-10, 3-1

Paire beat Brown  19-19, 17-14, 18-15, 21-12

Berrettini beat Goffin 13-12, 20-8, 18-9, 11-12

Popyrin beat Lopez 13-11, 14-17, 14-13, 15-12

Tsitsipas beat Gasquet 15-11, 13-14, 15-11, 13-15, 5-3

Day 1, June 14, 2020

Alexei Popyrin “The Sniper ” beat Elliot Benchetrit “The Underdog” 13-9, 9-12, 15-9, 14-12
Matteo Berrettini “The Hammer” beat Dustin Brown “The Artist” 14-10, 12-13, 22-5, 13-12
Feliciano Lopez “The Torero” beat Lucas Pouille “The French Flair” 17-13, 13-12, 9-13, 11-12 sudden-death
Richard Gasquet “The Virtuoso” beat David Goffin “The Wall” 13-11, 12-14, 12-11, 10-15, sudden-death
Stefanos Tsitsipas “The Greek God – beat Benoit Paire “The Rebel” 24-4, 22-6, 13-14, 15-10

Altec Styslinger Tennis Exhibition

The name: Altec Styslinger Tennis Exhibition
The concept: Exhibition singles event, Fast 4 format

Who: Sam Querrey, Tennys Sandgren, Steve Johnson, Reilly Opelka, JC Aragone, Mackenzie McDonald, Hubert Hurkacz, Brandon Nakashima,

Where: Miami, Florida
When: June 29, 30, July 1

Day 1, June 29, 2020

R Opelka – S Johnson 4-3, 4-1
B Nakashima – H Hurkacz 4-3, 4-1
S Querrey – M McDonald 4-3, 4-2
T Sandgren – JC Aragone 4-1, 4-2

Credit One Bank Invitational

The name: Credit One Bank Invitational
The concept: Two teams of eight players each, including 16 singles matches and eight doubles matches, with all results counting toward each player’s Universal Tennis Rating.

Who: Sofia Kenin, Madison Keys, Victoria Azarenka, Sloane Stephens, Bethanie Mattek-Sands, Amanda Anisimova, Monica Puig, Alja Tomljanovic, Danielle Collins, Alison Riske, Eugenie Bouchard, Shelby Rogers, Leylah Fernandez, Emma Navarro, Jennifer Brady, Madison Dolehide,

Where: Charleston, South Carolina, USA

When: June 23-28

Day 6, June 28, 2020

J Brady – S Stephens 6-2, 7-6
S Rogers – M Sands 7-5, 7-5

Day 5, June 27, 2020

M Keys – S Kenin 6-3, 5-7, 10-2
D Collins – V Azarenka 6-1, 7-5
S Stephens – E. Bouchard 6-3, 7-6

Day 4, June 26, 2020

E Bouchard – L Fernandez 6-4, 6-3
A Riske – E Navarro 7-6, 4-6, 10-7
A Tomljanovic – M Puig 7-5, 6-2
A Anisimova – C Dolehide 5-7, 7-5, 10-2

Day 3, June 25, 2020

J Brady – V Azarenka 6-3, 6-2
M Keys – A Dolehide 6-1, 6-7, 10-4

Day 2, June 24, 2020:

A Tomljanovic – S Rogers 6-1, 6-2
A Anisimova – D Collins 7-5, 6-4
B Mattek-Sands – M Puig 6-1, 6-3

Day 1, June 23, 2020:

S Kenin – A Riske 6-1, 6-1
L Fernandez – E Navarro – 6-4, 6-0

The Schroders Battle of the Brits

The name: Battle of the Brits
The concept: The top eight-ranked British singles players, in two groups of four. Each player will be play the others in their group, with the top two going through to the semi-finals and final on the last day.

Who: Dan Evans (No 28) Kyle Edmund (No 44), Cameron Norrie (No 77), Andy Murray (No 129), Jay Clarke (No 167), Liam Broady (No 211), James Ward (No 273), Ryan Penniston (No 394)

Where: National Tennis Centre, London

When: June 23 – July 28

Day 6, June 28, 2020

Final
D Evans – K Edmund 6-3, 6-2

Day 5, June 27, 2020

Semi-finals
D Evans – A Murray 1-6, 6-3, 10-8
K Edmund – C Norrie 6-7, 6-4, 10-8

Day 4, June 26, 2020

D Evans – R Peniston 6-2, 3-6, 10-4
C Norrie – P Jubb 6-0, 6-2
K Edmund – L Broady 6-3, 6-3

Day 3, June 25, 2020

D Evans – C Norrie 6-3, 6-3
P Jubb – R Peniston 6-2, 6-7, 10-6
A Murray – J Ward 6-3, 7-5

Day 2, June 24, 2020

C. Norrie – R Peniston 3-6, 6-1, 10-4
J Ward – L Broady 6-4, 6-1
K Edmund – A Murray 6-7, 7-6, 10-5

Day 1, June 23, 2020

K Edmund – J Ward 6-1, 6-4
D. Evans – J Clarke 6-3, 6-1
A. Murray – L Broady 6-2, 6-2

Adria Tour

The name: Adria Tour

The concept: 8 male players are divided into two groups of four players each. Specifically, on Saturday, each tennis player will play two league matches, and on Sunday, another league match, to be followed by the grand final between the two league winners. The planned format is best of three sets, up to 4 games per set.

Who: Novak Djokovic (No 1), Dominic Thiem (No 3), Alexander Zverev (No 7), Grigor Dimitrov (No 19), Dusan Lajovic (No 23), Filip Krajinovic (No 32), Damir Dzumhur (No 107), Viktor Troicki (No 184). 

Where: Belgrade, Zadar

Day 4, June 20, 2020

B Coric – P Krstin 4-3, 4-3 (7-2)
A Rublev – A Zverev 4-2, 4-1
N Djokovic – N Serdarusic 4-1, 4-3 (7-3)
D Petrovic – M Cilic 4-2, 4-2

Final: N Djokovic v A Rublev – Cancelled

Day 3, June 20, 2020

B. Coric – G. Dimitrov 4-1, 4-1
D. Petrovic – A Zverev 4-3 (7-2), 4-3 (7-1)
N Djokovic – P Krstin 4-3 (7-3), 4-1
A Rublev – M Cilic 4-3 (7-5), 2-4, 4-1
N Serdarusic – P Krstin 4-3 (7-5), 4-3 (7-1)
A Rublev – D Petrovic 4-2, 4-1
N Djokovic – B Coric 4-1, 4-3 (7-1)
A Zverev – M Cilic 4-3 (7-1), 0-4, 4-3 (7-1)

When: June 13-14

Day 2, June 14, 2020

A. Zverev – V. Troicki 4-1, 4-1
N. Milojevic – D. Lajovic 4-3, ab
F. Krajinovic – V. Troicki 4-0, 4-3
N. Djokovic – A. Zverev 4-0, 1-4, 4-2
D Thiem – G. Dimitrov 4-3, 4-3
D Thiem – F. Krajinovic 4-3, 2-4, 4-2

Day 1, June 13, 2020

A. Zverev – D.Lajovic 4-1 4-1
F. Krajinovic – N. Djokovic 2-4, 4-2, 4-2
D Thiem – D Lajovic 1-4, 4-1, 4-3
N. Milojevic – G. Dimitrov 4-1, 4-3
A. Zverev – F. Krajinovic 0-4, 4-3, 4-3
G. Dimitrov – D. Lajovic 4-3, 3-4, 4-1
N. Djokovic – V. Troicki 4-1, 4-1
D. Thiem – D Dzumhur 2-0 rtd

TIPSPORT CHARITY CUP WOMEN EXHIBITION

The name: 2020 Tipsport Charity Cup Women Exhibition

The concept: An exhibition featuring top Czech players and others in Prague.

Who: Petra Kvitova, Katerina Siniakova, Barbora Strycova, Marketa Vondrousova, Kristyna Pliskova, Teresa Martincova

Where: Prague, Czech Republic

When: June 13-July 27

Day 1, June 13, 2020

B. Strycova – M. Vondrousova 6-3 7-5
Kr. Pliskova – K. Siniakova 7-5 6-3

Region of Valencia Tennis Challenge

The name: Region of Valencia Tennis Challenge

The concept: 4 male players playing against each other during three days

Who: Roberto Bautista Agut (No 12), Alex De Minaur, (No 26), Pablo Carreño Busta (No 25) and Pablo Andujar (No 53).

Where: Spain

When: June 5-7

Day 2, June 6, 2020

P. Andujar – R. Bautista Agut 6-1 6-1
A. De Minaur – P. Carreno Busta 7-5 6-4

DAY 1 – June, 5 2020

De Minaur – Andujar 6-2, 6-3
Bautista-Agut – Carreno Busta 6-4, 6-4

Austrian Pro Series

The name Austrian Pro Series
The concept 16 male players are divided into four groups of four players each. The top 12 players progress in the next round and continue the tournament in four groups of three. The top 8 players will qualify for the final tournament which has a similar format of the ATP Finals.
Who Dominic Thiem (No 3), Jurgen Melzer, Dennis Novak (No 85), Tristan-Samuel Weissborn, Sebastian Ofner,  Maximilian Neuchrist, Alexander Erler, Lukas Neumayer, Jurij Rodionov,  Sandro Kopp, Moritz Thiem, Philipp Oswald, David Pichler, Marko Andrejic, Lenny Hampel
Where Austria
1st stage: May 27 – June 2 /2nd stage: June 4 – June 13

Surface Clay

2nd stage:

Final Day, June 26, 2020

D. Thiem – D. Pichler 6-2 6-0
S. Ofner – D. Novak 4-6 6-4 RET

Day 7, June 12, 2020 

D. Novak – A. Erler 6-2 6-2
L. Hampel – J. Trinker 6-3 6-4

Day 6, June 11, 2020

M. Neuchrist – P. Oswald 6-4 3-0
D. Novak – J. Trinker 6-1 6-1
M. Neuchrist – S. Kopp 6-2 6-3
S. Ofner – L. Neumayer 7-6 6-2
N. Oberleitner – M. Thiem 6-4 6-4

Day 5 – June, 8 2020

M. Neuchrist – J. Rodionov 7-5 1-1
D. Thiem – S. Ofner 6-7 7-6 6-4
L. Hampel – A. Erler 4-6 6-3 6-4
L. Neumayer – D. Pichler 6-3 6-3

Day 4 – June, 7 2020

D. Thiem – L.Hampel 6-3 6-0
D. Novak – M. Neuchrist 6-4 7-6
J. Rodionov – S. Kopp 6-7 6-4 6-3

Day 3 – June, 6 2020

L. Neumayer – S. Kopp 6-1 6-2
D. Pichler – D. Novak 6-4 6-7 6-0
S. Ofner – M. Neuchrist 7-6 7-6
L. Neumayer – J. Melzer 4-6 6-3 7-5
P. Oswald – A. Erler 7-6 6-4

DAY 2 – June, 5 2020

D. Pichler – P. Oswald 6-2, 7-5
D. Thiem – J. Rodionov 2-6, 6-3, 6-1
S. Ofner – A. Erler 6-3 6-2

DAY 1 – June, 4, 2020

T-S Weissborn – Moritz Thiem 6-4, 5-7, 7-6[4]
A. Erler – M. Neuchrist 6-4, 7-5
J. Melzer – S. Kopp 7-5, 5-7, 6-0
D. Novak – P. Oswald 4-6, 6-3, 6-2
L. Hampel – J. Rodionov 7-5, 6-1
S. Ofner – L. Neumayer 6-3, 6-2

1st stage:

DAY 6 – June, 2, 2020

Dominic Thiem – J. Melzer 6-3, 6-2
T-S Weissborn – D. Novak 5-7, 7-6, 7-6
M. Neuchrist – S. Ofner 6-2, 6-1
A. Erler – L. Neumayer 6-4, 6-2

DAY 5 – June, 1, 2020

J. Rodionov – S. Kopp 1-6, 6-4, 7-6
S. Ofner – Moritz Thiem  6-1, 7-5
D. Novak – L. Neumayer 6-1, 3-6, 6-4
P. Oswald – M. Neuchrist 6-4, 6-2
A. Erler – T-S Weissborn 6-4, 7-6

DAY 4 – May, 30, 2020

N. Oberleitner – M. Andrejic 7-6, 6-3
S. Ofner – P. Oswald  6-2, 6-4
D. Novak – A. Erler  7-6, 5-7, 6-2
Dominic Thiem – D. Pichler  6-0, 6-0
M. Neuchrist – Moritz Thiem 6-1, 6-2

DAY 3 – May, 29, 2020

D. Pichler – N. Oberleitner 6-3, 6-1
J. Rodionov – M. Andrejic 4-6, 6-2, 6-4
L. Miedler – D. Pichler: Cancelled
J. Melzer – L. Hampel 6-1, 6-7, 6-4
L. Neumayer – T-S Weissborn  7-6, 7-6
S. Kopp – N. Oberleitner 6-3, 6-3

L. Miedler – S. Kopp: Cancelled

DAY 2 – May, 28, 2020

J. Melzer – M. Andrejic 6-1, 6-1
Dominic Thiem – S. Kopp 5-7, 6-3, 6-0
J. Rodionov – L. Hampel 7-6, 0-6, 6-4

DAY 1 – May, 27, 2020

S. Kopp – D. Pichler 6-4, 2-6, 7-5
Dominic Thiem v L. Miedler 6-1, 6-2
J. Melzer – J. Rodionov 6-4, 1-6, 7-6
L. Hampel -M. Andrejic 6-2, 6-1

LiveScore Cup Prague

The concept Round-robin, two groups of three players, best of three sets
Who Karolina Pliskova, Marketa Vondrousova, Karolina Muchova, Tereza Martincova, Barbora Strycova, Kristyna Pliskova
Where Stvanice Stadium, Prague
When June 3-6

Day 4, June 6

Ka. Pliskova – T. Martincova 6-2 6-4

Day 3, June 5

Ka. Pliskova – K. Siniakova 6-1, 6-2
K. Muchova – Kr. Pliskova 4-6, 7-5, 6-3

Day 2, June 4

B. Strycova – K. Siniakova 6-2, 6-1
T. Martincova – Kr.Pliskova 4-6, 6-4, 6-1
T. Martincova – K. Muchova 5-7, 6-4, 6-3

Day 1, June 3

Ka. Pliskova – B. Strycova 7-5, 6-1

Topnotch Tennis Tours MatchPlay 120 Series

The name Matchplay 120 Series
The concept 120 matches across six weeks of programming. The player field is full of ATP and WTA top 300 players, with many players are inside the top 100. The field includes ATP Tour and Challenger Tour title winners, Olympic medalists, and Davis and Fed Cup players.
Who Jennifer Brady, Lauren Davis, Mackenzie McDonald, Steve Johnson, Marcos Giron, Chris Eubanks, Denis Kudla, Anna Kalinskaya and more. 
Where USA
1st stage: May 27 – July 5
Surface Hard

June 26, 2020 Week 5

C. Eubanks – RC Subervi 6-3 6-4
G. Min – J. Loeb 7-5 6-4
M. Giron – Z. Svadja 6-4 6-4

 

June 25, 2020 Week 5

R. Opelka – JC Aragone 6-1 6-2

 

June 24, 2020 Week 5

RC Subervi – P Polansky 6-1 6-1
T. Sandgren – M. Torpegaard 6-3 7-6
V. Lepchenko – G. Min 6-4 6-2
Z. Svajda – E. Escobedo 6-2 2-2 RET
A. Glatch – C. Vandeweghe 6-4 6-3

 

June 23, 2020 Week 5

M. McDonald – RC Subervi 6-4 6-0

A. Glatch – M.Chang 6-1 01 RET

June 22, 2020 Week 5

M. Brengle – G. Min 6-0 6-1
M. McDonald – P. Polansky 6-4 6-0
E. Escobedo – M. Giron 7-6 7-6

June 19, 2020 Week 4

P. Kypson – S. Riffice 7-6 6-1
Z. Svajda – M. Giron 6-4 7-5

June 18, 2020 Week 4

F. DiLorenzo – G. Min 4-6 7-5 6-2
K. Scott – L. Davis 6-3 6-4
C. Liu – A. Glatch 6-4 0-6 RET

June 17, 2020 Week 4

F DiLorenzo – J. Loeb 6-3 6-2
RC Subervi – E. Karlovskiy 6-1 6-2
M. Brengle – W. Osuigwe 6-2 7-6(4)
A Glatch – C. Vandeweghe 7-5 6-3
M. Giron – B. Nakashima 6-4 3-6 6-3

June 16, 2020 Week 4

A Kalinskaya – M Partaud 6-4 4-6 6-4
E. Escobedo – Z Svajda 6-7 6-4 7-6

June 15, 2020 Week 4

JC Aragone – RC Subervi 6-2 2-6 7-6
E. Escobedo – B. Nakashimi 6-4 6-4

June 12, 2020 Week 3

J. Aragone – I. Karlovic 7-6, 7-5
M. Torpegaard – JJ Wolf 6-4, 7-6
B. Nakashimi – S. Querrey 4-6, 6-3, 6-3
W. Osuigwe – J. Loeb 6-4, 6-3
C. Dolehine – F. Di Lorenzo 3-6, 6-1, 6-0

June 11, 2020 Week 3

U. Branch – E. Karlovskiy 6-2, 1-6, 6-3
S. Querrey – Z. Svajda 4-6, 6-2, 7-5
J. Pegula – S. Rogers 6-7, 6-3, 6-4

June 10, 2020 Week 3

R. Cid Subervi – E. Karlovskiy 6-3, 6-1
M. Giron – E. Escobedo 6-2, 6-7, 6-3
C. Dolehine – J. Loeb 4-6, 6-2, 6-4
L. Fernandez – A. Kalinskaya 3-6, 6-3, 6-4

June 9, 2020 Week 3

B. Fratangelo – U. Blanch 7-6, 6-0
M. Torpegaard – T. Sandgren 6-3, 6-4
L. Fernandez – S. Rogers 3-6, 6-4, 6-0
C. Dolehede –  W. Osuigwe 6-4, 6-4

June 8, 2020 Week 3

B. Fratangelo – E. Karlovskiy 6-3, 6-1
U. Blanch – R. Cid Subervi 6-4, 6-4
E. Escobedo – Z. Zvajda 6-3, 3-6, 6-3
M. Giron – S. Johnson 6-3, 6-1

June 7, 2020 Week 2

S. Rogers – A. Kalinskaya 6-2, 6-0
L. Fernandez – M. Partaud 6-2, 6-2

June 6, 2020 Week 2

J. Pegula – L. Fernandez 6-3, 4-6, 6-2

June 5, 2020 Week 2

M. McDonald – U. Blanch 6-3, 6-2
J. Loeb – C. Dolehide 6-4, 1-6, 7-5
JJ. Wolf – M. Torpegaard 6-3, 6-2
M. Giron – E. Escobedo 7-5, 7-5

June 3, 2020 Week 2

J. Brady – J. Loeb 6-2, 6-1
JJ. Wolf – T. Sandgren 6-1, 4-6, 6-3
B. Nakashimi – S. Johnson 6-3, 6-3

June 2, 2020 Week 2

T. Sandgren – M. Torpegaard 2-6, 6-3, 6-4
R. Cid Subervi – U. Blanch 7-6, 6-3
B. Fratangelo – M. McDonald 4-6, 6-3, 7-5
Z. Zvajda – E. Nava 6-3, 6-1
B. Nakashima – E. Escobedo 7-6, 6-3

June 1, 2020 Week 2

M. McDonald – U. Blanch 6-1, 7-6
R. Cid Subervi – C. Eubanks 6-2, 6-4
S. Rogers – L. Fernandez 7-6, 4-6, 7-6
L. Siegemund – J. Loeb 6-4, 3-6, 6-1
S. Johnson – E. Escobedo 6-4, 7-6
C. Liu – C. Vandeweghe 6-2, 6-0

DTB German Pro Series

The name: DTB German Pro Series 
The concept Top German players going head to head for four days.
Who Jan-Lennard Struff, Kevin Krawietz, Yannick Hanfmann, Oscar Otte, Maximilian Marterer, Yannick Maden, Cedric-Marcel Stebe, and others
Where: Germany 
1st stage: June 9-13
Surface Hard

Day 5, June 13 

L. Gerch – N. Guttau 6-4, 6-3
C. Negritu – M. Lipp 5-7, 6-3, 6-3
N. Ehrenschneider – M. Moeller 6-4, 3-6, 6-2
L. Wessels – P. Florig 6-2, 6-2
P. Torebko – Y. Maden 6-4, 6-7, 6-4
J. Harteis – S. Fanselow 6-4, 6-4
D. Altmaier – M. Marterer 6-0, 6-3
C. Stebe – O. Oetzbach 6-1, 7-6

Day 4, June 12

N. Ehrenschneir – J. Jahn 6-4, 6-1
P. Torebko – P. Florig 6-1, 6-1
M. Lipp – S. Fanselow 6-2, 6-2
D. Altmaier – M. Guttau 6-3, 4-6, 6-3
C. Stebe – M. Moeller 7-5, 2-6, 6-4
J. Harteis – C. Negritu 7-6, 3-6, 6-2
M. Marterer – L. Gerch 6-3, 6-1
L. Wessels – Y. Maden 6-3, 6-3

Day 3, June 11

K. Krawietz – D. Welte 6-0, 6-2
M. Hans-Rehberg – T. Simon 3-6, 7-6, 6-3
P. Heller – B. Sanchez Martinez 6-4, 6-2
K. Wehnelt – M.Wiskandt 4-6, 6-3, 6-1
P. Torebko – L. Wessels 7-6, 6-3
D. Altmaier – L. Gerch 6-2, 7-6
C. Negrito – S. Fanselow 6-4, 7-5
M. Moeller – J. Jahn 3-6,6-0, 6-3
J. Lenz – O. Otte 6-3, 3-6,6-3
Y. Hanfmann – M. Bachinger 6-4, 6-4
M. Rosenkranz – J. Struff – 4-6, 7-6, 6-4
D. Masur – P. Gojowczyk 6-2, 6-3
Y. Maden – P. Florig 6-3, 6-1
C. Stebe – N. Ehrenschneider 7-6, 6-3
J. Haertis – M. Lipp 6-0, 6-0
M.Marterer – N. Guttau 6-1, 6-3

Day 2, June 10

D. Masur – M. Welte 7-6, 6-2
M. Rosenkranz – B. Sanchez Martinez 4-6, 6-0, 6-1
M. Hans Rehberg – M. Bachinger 6-4, 6-2
J. Lenz – M. Wiskandt 6-3, 6-2
O. Otte – K. Wehnelt 6-2, 6-1
Y. Hanfmann – T. Simon 6-3, 6-2
P. Gojowczyk – K. Krawietz 6-2, 7-5
J. Struff – P. Heller 6-3, 6-4
Day 1, June 9

M. Rosenkranz – P.Heller 6-1, 6-0
D. Masur – K. Krawietz 7-5, 7-5
T. Simon – M. Bachinger 6-4, 7-6
K. Wehnelt – J. Lenz 6-7 ,6-3, 6-4
J. Struff – B. Sanchez Martinez 6-2, 6-4
M. Welte – P. Gojowczyk 6-4, 6-4
Y. Hanfmann – M. Hans Rehberg 6-2, 6-0
O. Otte – M. Wiskandt 6-1, 6-3

 

  • share

More News

Exclusive contents (video, behind-the-scene stories...), meetings with champions, tech advices, fresh news & datas... subscribe to tennismajors.com,the ultimate platform for tennis lovers